×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Tuesday, 6 December , 2022
تعیین فرصت یک ماهه به تمامی دستگاههای اجرایی استان برای معرفی اموال غیرمنقول خود به دستگاه قضایی

حجت الاسلام والمسلمین حسینی در سومین جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان کردستان اظهار داشت: قرارگاه های شهرستانی کاداستر در تمام استان کردستان تشکیل شده است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کردستان ، با حضور رئیس کل دادگستری استان کردستان ، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان ، فرماندار سنندج و سایر اعضاء ، سومین جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان کردستان در سالن اجتماعات مجتمع قضایی شهید قدوسی سنندج برگزار شد.

در ابتدای این جلسه ، حجت الاسلام حسینی رئیس کل دادگستری استان کردستان ضمن تسلیت اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) ، اظهار داشت : موضوعات شورای حفظ حقوق بیت المال سرمایه های ملی است و در واقع این شورا یک نهاد نظارتی است که ناظر بر اقدامات صیانتی و حفاظتی دستگاههای اجرایی و قضایی است.

رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: عدم تثبیت اراضی اعم از ملی ، منابع طبیعی و کشاورزی منشا بسیاری از اختلافات ملکی در میان جامعه است فلذا ذینفع در تثبیت این اراضی هم مردم هستند و هم حاکمیت ، چرا که موجبات کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضایی را به دنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام حسینی تاکید کرد : مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط با موضوع تثبیت اراضی کشاورزی استان کردستان باید در تثبیت اراضی کشاورزی با سرعت اقدام نموده و هیچگونه تاخیری در این خصوص قابل پذیرش نیست.

وی بر شناسایی اراضی بالای ۵ هکتار در استان تاکید کرد و افزود : ضروری است تا در اولین فرصت شورای اداری استان با حضور استاندار کردستان با موضوع کاداستر در اراضی کشاورزی برگزار شود.

رئیس کل دادگستری استان کردستان بر تشکیل کمیته اطلاع رسانی کاداستر در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تاکید کرد و اضافه کرد : قرارگاههای شهرستانی کاداستر در تمام استان فعال شده و ادارات ثبت اسناد ، جهاد کشاورزی و امور اراضی در این موضوع محوریت دارند و امیدواریم بزودی شاهد تثبیت کامل اراضی کشاورزی در استان باشیم.

حجت الاسلام حسینی همچنین به تمامی دستگاههای دولتی استان فرصت یک ماهه داد تا اموال غیر منقول و املاک خود را تثبیت کرده و نتیجه را به دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال استان گزارش نمایند.

در ادامه این جلسه محمد جباری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان از وجود ۱۸ هزار انشعاب غیرمجاز آب در استان خبر داد و اظهار داشت : این موضوع باید با نظارت جدی شرکت آب و فاضلاب استان حل شود.

وی افزود : از موضوعات اصلی در سند تحول قضایی بحث کاداستر در اراضی ملی و کشاورزی هست که در استان کردستان خوشبختانه ۹۹ درصد اراضی ملی تثبیت شده است ولکن در خصوص اراضی زراعی و کشاورزی باید با سرعت این اراضی سنددار شوند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.