×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۷ مرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 18 August , 2022
دولت ولنجک

تشکیل جلسه حسن روحانی، حسن خمینی، محمد خاتمی و علی اکبر ناطق نوری در منزل روحانی

برخی خبر ها از تدارک گسترده اصلاح طلبان برای انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور خبر می دهند، موضوعی که می تواند هدف چنین نشست هایی در سطح روسای دولت اصلاحات باشد.

روز گذشته صفحه رسمی توئیتر روزنامه ایران خبر داد جمعه‌ شب گذشته، حسن روحانی رئیس دولت‌های یازدهم و دوازدهم، محمد خاتمی، حسن خمینی و علی‌اکبر ناطق نوری در منزل روحانی واقع در ولنجک تهران تشکیل جلسه داده‌اند. این صفحه مجازی همچنین با بیان بخشی از جزئیات این دیدار، اظهار کرد: گفته می‌شود اقدامات مربوط به «اعتراضات اجتماعی» و «مباحث سیاسی انتخابات آتی»، موضوع این جلسه بوده است. پس از انتشار این توئیت بود که افراد و جریان‌های حامی حسن روحانی به صورت شتاب‌زده نسبت به این خبر واکنش نشان دادند. غلامحسین کرباسچی، دبیرکل سابق حزب کارگزاران سازندگی (وابسته به مرحوم هاشمی رفسنجانی) بدون اشاره به اصل خبر، نسبت به تصویر آرشیوی استفاده شده در این توئیت واکنش نشان داد؛ در همین راستا، معصومه ابتکار با استناد به تصویر آرشیوی استفاده شده در توئیت مذکور، شتاب‌زده واکنش نشان داد و نوشت: «توئیتر روزنامه ایران با انتشار تصویر بالا، افراد حاضر یعنی آقایان حسن روحانی، سید حسن خمینی، اکبر ناطق نوری و سید محمد خاتمی را متهم به تشکیل جلسه در روزهای اخیر برای اقداماتی از جمله اعتراضات اجتماعی کرده است. تصویر پایین اما نشان می‌دهد که عکس به پیشنمازی مرحوم هاشمی رفسنجانی مربوط به سال‌ها پیش است.» اما این واکنش‌ها در حالی رقم خورد که «جواد امام» مدیرعامل بنیاد باران (وابسته به رئیس دولت اصلاحات) ضمن تأیید برگزاری این جلسه به ایلنا گفت: «ناطق نوری در جلسه جمعه شب دیدار روحانی، خاتمی و سید حسن خمینی حضور نداشت.»
برخی خبر ها از تدارک گسترده اصلاح طلبان برای انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور خبر می دهند، موضوعی که می تواند هدف چنین نشست هایی در سطح روسای دولت اصلاحات باشد.
در چنین فضایی آنچه بیش از هر عاملی می تواند در سو گیری آرای مردم در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی موثر باشد، عملکرد دولت سیزدهم با عنوان دولت اصولگرا در مدت زمان باقی مانده است در موضوعات مرتبط با معیشت و نیز ایجاد همگرایی در میان نیرو های اصولگرا است، موضوعی که به نظر می رسد اکنون فاصله قابل توجهی تا اهداف تعیین شده در برنامه های دولت سیزدهم دارد.