×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Tuesday, 6 December , 2022
رسوایی پولشویی ۴۰۰ میلیون پوندی در بانک انگلیسی

به نقل از راشاتودی، بانک نت‌وِست NatWest، بزرگترین بانک تجاری بریتانیا، به دلیل عدم جلوگیری از پولشویی حدود ۴۰۰ میلیون پوندی، به مبلغ ۲۶۵ میلیون پوند (۳۵۰ میلیون دلار) جریمه شده است. این اولین پرونده پولشویی علیه یک بانک انگلیسی است.

این اتهامات مربوط به عدم نظارت صحیح این بانک، بر فعالیت یکی از مشتریان تجاری خود، بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ می‌شود.

بر اساس این گزارش، ۱۱ نفر در رابطه با این پرونده، به جرم خود اعتراف کرده اند، محاکمه ۱۳ متهم دیگر برای آوریل ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده است.

بر اساس این پرونده، زمانی که بانک نت‌وِست یک شرکت تجاری. در زمینه طلا در برادفورد به نام “فاولر اولدفیلد” را به عنوان مشتری خود پذیرفت. به این بانک اعلام شد که پول نقد این شرکت را دریافت نخواهد کرد. با این حال، در طول این دوره، صدها میلیون پوند پول نقد، و غیر نقد از سوی این شرکت به بانک نت وست واریز شد.

رفتار مالی بریتانیا

اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) به قاضی دادگاه سلطنتی لندن اعلام کرد. که قبل از اینکه متهمان این پرونده توسط پلیس شناسایی شود. پیک‌ها در خیابان‌های سراسر انگلیس کیسه‌های پول نقد را حمل می‌کردند. و این پول در شعب این بانک سپرده گذاری می شد.

اسناد دادگاه نشان می دهد، که این شرکت در اوج فعالیت خود، روزانه بیش از ۲ میلیون دلار پول نقد، به این بانک واریز می کرد. پول نقد آنقدر زیاد بود، که کیسه های زباله که برای حمل آن به شعب بانک استفاده می شد. به دلیل سنگین بودن پاره می شد. گاهی اوقات گاوصندوق بانک برای ذخیره مقدار پول نقدی، که سپرده شده بود کافی نبود.

برخی از کارمندان این بانک، که مسئولیت رسیدگی به این سپرده‌های نقدی را بر عهده داشتند. سوء ظن خود را به کارکنانی که مسئول تحقیق در مورد پولشویی بودند گزارش کردند. با این حال، هیچ اقدامی هرگز انجام نشد.

آلیسون رز، مدیر عامل نت وست، گفت: ما عمیقاً متأسفیم که در بین سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ ، نتوانستیم یکی از مشتریان خود را به اندازه کافی تحت نظر داشته باشیم. تا از پولشویی جلوگیری کنیم.

ما را در اینستاکرام دنبال کنید

لینک تلگرام