×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Wednesday, 21 February , 2024
واکنش مثبت بورس به افزایش دامنه نوسان/ شاخص بعد از ۷ ماه به ارتفاع ۱.۵ میلیون واحد برگشت

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۱۲ میلیارد و ۹۳۰ میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۷ هزار و ۳۹۷ میلیارد تومان در بیش از ۶۴۷ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۶ هزار و ۶۵۴ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۵۰۱ هزار و ۷۱۲ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، گسترش نفت و گاز پارسیان و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین شد و در مقابل شرکت‌های فرآوری معدنی اپال کانی پارس، گروه صنعتی پاکشو و سرمایه‌گذاری بهمن با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۵ میلیارد و ۶۹۲ میلیون ورقه به ارزش ۱۸۹ هزار و ۲۹۲ میلیارد تومان در ۳۱۹ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۱۱ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰ هزار و ۷۰۴ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، پتروشیمی تندگویان و بیمه پاسارگاد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال و سنگ آهن گهر زمین بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.