×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Tuesday, 6 December , 2022
رئیس کل دادگستری استان کردستان دستورات شش گانه ای را به منظور تحقق منویات ریاست معظم قوه قضاییه ابلاغ کرد

رئیس کل دادگستری استان کردستان به منظور تامین امنیت و آسایش عمومی و در راستای پیشگیری از ارتکاب جرایم مهم در استان دستورات شش گانه ای را خطاب به معاونین خود در حوزه های مختلف ، روسای دادگستری و دادستانهای عمومی و انقلاب استان کردستان صادر و ابلاغ کرد.

به گزارش اقتصاد کلان، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کردستان ، حجت الاسلام والمسلمین حسینی در این خصوص اظهار داشت : اجرای دقیق دستورالعمل اجرای کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار و فعال نمودن بیش از پیش ستاد استانی و شهرستانی کنترل این دسته از مجرمان و تشکیل جلسات مستمر و اتخاذ تصمیمات کاربردی ضروری است.

وی بر نظارت دقیق و مستمر بر ضابطان قضایی در راستای برخورد قاطع ، موثر و سریع در کشف جرایم مهم و دستگیری متهمان و مجرمان مذکور خبر داد و بیان کرد: برخورد قاطع و سریع در دادسرا در مرحله تحقیقات مقدماتی و صدور قرار تامین و کیفرخواست متناسب در خصوص جرایم مهم مورد تاکید جدی دستگاه قضایی استان است.

حجت الاسلام حسینی خطاب به روسای دادگستری و دادستانهای استان تصریح کرد: در خصوص جرایم مهم و حساس ، رسیدگی فوری ، دقیق و خارج از نوبت در محاکم بدوی و تجدیدنظر استان و صدور احکام موثر ، قاطع و بازدارنده بسیار حائز اهمیت است .

رئیس کل دادگستری استان کردستان بر دقت و نظارت مستقیم دادستانهای استان در اعطای مرخصی به محکومان جرایم مهم با لحاظ تامین امنیت و آسایش عمومی و بر اساس آیین نامه اجرایی سازمان زندانهای کشور تاکید کرد و افزود : مسئولین حوزه های قضایی استان باید به قید فوریت ، وقایع و جرایم مهم استان را به حوزه ریاست دادگستری کل استان کردستان منعکس نمایند.

حجت الاسلام حسینی در بخش پایانی سخنان خود از تهیه، تدوین و ابلاغ این دستورات به‌منظور تحقق منویات ریاست معظم قوه قضاییه در استان خبر داد و گفت: این اقدام، یکی از راهبردهای مدیریت مجموعه قضایی استان کردستان در راستای تامین امنیت و آسایش عمومی جامعه و پیشگیری از ارتکاب جرایم مهم شامل محاربه ، قتل عمد ، تجاوز به عنف ، اسیدپاشی ، نزاع دسته جمعی مسلحانه، سرقت مسلحانه ، جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی ، قاچاق سلاح و مهمات ، تهدید و قدرت نمایی با سلاح سرد و گرم توسط اراذل و اوباش شناسنامه دار است تا با برنامه‌ریزی و پیگیری، منویات معظم له در استان اجرایی شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.