×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Tuesday, 6 December , 2022
آغاز عملیات اجرایی ۳۷۰ کیلومتر احداث راه روستایی در کردستان/ تاکید وزیر راه و شهرسازی بر سرعت بخشی به پروژه‌های راهسازی استان

 

وزیر راه و شهرسازی با حضور در استان کردستان از آغاز عملیات اجرایی ۳۷۰ کیلومتر احداث راه روستایی در کردستان خبر داد و بر سرعت بخشی به پروژه‌های راهسازی استان تاکید کرد.

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در راستای سفرهای استانی، با هدف بررسی روند پیشرفت پروژه‌های راه و شهرسازی روز جمعه، ۱۷ تیرماه به استان کردستان سفر کرد و از نزدیک در جریان روند فعالیت پروژه‌ها قرار گرفت.

وی در مراسم آغاز عملیات اجرایی ۳۷۰ کیلومتر احداث راه روستایی، حضور یافت و گفت: در ادوار مختلف، استان کردستان پایبندی خود به جمهوری اسلامی ایران را ثابت کرده است و ما نیز در دوره حضور در دفاع مقدس در این استان رفت و آمدهای بسیاری داشتیم و شاهد ایثارگری های مردم کردستان بودیم.

وزیر راه و شهرسازی بهبود شرایط زندگی را حق مردم این استان خواند و اظهار کرد: در نشست اخیر یکی از دغدغه‌هایمان رساندن شاخصه جاده‌های حمل و نقلی این استان به میزان شاخصه اصلی کشود بود، چرا که نسبت به شاخصه‌های کشور عقب ماندگی دارد، لذا با این مصوبه، این اتفاق خواهد افتاد.

قاسمی عنوان کرد: باید به منظور رفع نیازها خصوصاً در استان‌های مرزی اعتبارات بیشتری را بگذاریم.

وی با بیان اینکه همکاران ما سال گذشته برای جاده‌های روستایی تلاش بسیاری کردند، گفت: با این حال اما به هنگام بارش برف در کردستان و برخی مناطق این چنینی به فکر چگونگی تردد مردمان روستاها هستیم و این امر دغدغه‌ای است که وجود دارد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: می‌توانیم این دغدغه را برای همیشه در کردستان برطرف کنیم؛ تلاش‌هایی که در سال گذشته انجام شد آمار و ارقام خوبی را نشان داد اما این آمار کافی نبود.

قاسمی از آغاز عملیات اجرایی ۳۷۰ کیلومتر احداث راه روستایی در کردستان خبر داد و گفت: این امر می‌تواند مشکلات بخش‌های مهمی از روستاهای کشور را رفع کند.

وی تصریح کرد: امیدوارم با همکاری و همفکری که میان شرکت زیرساخت و اداره کل راه و شهرسازی استان وجود دارد، شاهد رفع مشکلات استان باشیم.

تاکید وزیر راه و شهرسازی بر سرعت بخشی به انجام پروژه‌ها

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر سرعت بخشی به پروژه‌های راهسازی گفت: در سفرهای استانی مصوباتی وجود دارد اما سرعت بخشیدن به این مصوبات بسیار حائز اهمیت است، لذا انتخاب پیمانکاران متعدد که بتوانند ۳۷۰ کیلومتر را هرچه سریعتر به مرحله اجرایی برسانند تا مردم از آن بهره‌برداری کنند، یکی از مواردی است که حتما باید صورت گیرد.

قاسمی تاکید کرد: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مدیر کل راهداری استان این امر را به صورت شبانه‌روزی پیگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه فصل کاری در کردستان کم است، اما این تلاش باید صورت گیرد تا هرچه سریعتر ۳۷۰ کیلومتر احداث راه روستایی که در این سفر مشخص شده است، به سرانجام برسد، لذا در این اقدامات باید در بخش‌ها و در جبهه‌های مختلف همکاری وجود داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: نمی‌توان سرعت برخی از پروژه‌های کاری را افزایش داد، به طور مثال باید بخشی از بندرها ساخته شود تا برای دیگر بخش‌ها اقدام کنیم، اما در پروژه‌های راه روستایی، راهسازی و راه آهن با تقسیم‌بندی پیمانکاران می‌توان زمان را بسیار محدود کرد.

قاسمی افزود: سفرهای استانی که شخص رئیس‌جمهور نیز روی آن حساس هستند، باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به پخش سفرهای استانی از صدا و سیما، خاطرنشان کرد: این امر خوب است که صدا و سیما در سفرهای استانی حضور یابد و پیشرفت پروژه‌ها را از نزدیک مشاهده کند.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه باید در بخش راه و شهرسازی پیشتاز باشیم، گفت: چرا که هم نیروها و مدیران توانمند و هم زمینه برای سرعت بخشیدن به پیشرفت را داریم؛ لذا تاکید بر این است پیمانکاران ۳۷۰ کیلومتر راه روستایی را که حدود ۴۰ کیلومتر از آن امروز به افتتاح می‌رسد، بلافاصله در بخش‌های مختلف دنبال کنند و این امر را در استان به کارگاه تبدیل کنند و هر قسمت را به یک پیمانکار بسپارند.

قاسمی به اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه که حدود ۱۱ هزار میلیارد ریال است، اشاره کرد و گفت: با این اعتبار استان کردستان به شاخصه کشور می‌رسد، اما نگاهمان بر این است استان‌هایی همچون کردستان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی باید در صدر شاخص‌های کشور قرار گیرند.

وی با بیان اینکه توسعه مرز باشماق باید پیگیری شود، عنوان کرد: پایانه‌های مرزی ما باید جزو شیک‌ترین و مرتب ترین پایانه های مرزی باشد، لذا سازمان راهداری باید برنامه‌ریزی کند تا این امر تحقق یابد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.