×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۷ مرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 18 August , 2022
طرح کنترل و پایش کمی فرآورده‌ها با تکیه بر محصولات غذایی در کردستان اجرا شد

 

مدیرکل استاندارد استان کردستان از اجرای دو مرحله طرح کنترل و پایش کمی فرآورده‌ها با تکیه بر محصولات غذایی در کردستان خبر داد.

ژیلا یزدانی ضمن تایید این خبر، گفت: طرح کنترل و پایش کمی فرآورده‌ها با تکیه بر محصولات غذایی از جمله طرح‌هایی است که براساس مواد قانونی ۴۵-۴۲-۴۱-۴۰-۱۹ و۴۶ قانون تقویت و توسعه استاندارد همزمان با اصلاح اقتصادی دولت سیزدهم موسوم به توزیع عادلانه یارانه‌ها در مرکز ملی اندازه‌شناسی اوزان و مقیاس‌های (OILM) سازمان ملی استاندارد ایران برای اولین بار در جهت تقویت و حمایت از طرح دولت برای نظارت بر کم فروشی بر پایه‌ی حمایت از تولید داخل و در صیانت از حقوق عامه و حق الناس از سه ماه پیش آغاز شد.
وی با بیان اینکه در استان کردستان دو مرحله از این طرح اجرا شده، افزود: در مرحله‌ی اول به صورت تصادفی از محصولات سطح بازار و در مرحله‌ی دوم از واحد‌های تولیدی نمونه‌برداری انجام شد که در برخی از فرآورده‌‌ها رواداری درج نشده بود و در برخی دیگر رواداری درج شده مطابق استاندارد وزن محصول نبوده و به همین دلیل، نتیجه‌ی آزمون پیش بسته‌بندی مردود اعلام شد.
مدیرکل استاندارد کردستان عنوان کرد: این طرح در جهت حمایت از تولید و صیانت از حقوق مردم با هدف کنترل قیمت و کم فروشی اجرا می‌شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.