×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Sunday, 25 September , 2022
توقیف کشتی خارجی حامل ۵۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در خلیج‌فارس

سردار حسین دهکی در نشست مرتبط با عملیات‌های اخیر فرماندهی مزربانی در آب‌های خلیج فارس با بیان اینکه مقابله با قاچاقچیان سوخت همواره ادامه دارد اظهار داشت: در ساعات گذشته محموله‌ای با حجم نیم میلیون لیتر گازوییل به ارزش ریالی ۱۵۰ میلیارد ریال در نزدیکی جزیره مارو از توابع شهرستان بندرلنگه کشف شده و قاچاقچیان در مسیر انتقال این محموله که در یک فروند کشتی بارگذاری شده بود ناکام ماندند.

وی با بیان اینکه عملیات توقیف این شناور با همکاری اطلاعاتی مرزبانی بوشهر محقق شده است، اضافه کرد: در تعاریف موجود به این گونه محموله‌های سوخت عنوان کلان در حوزه قاچاق می‌دهیم که قاچاقچیان قصد داشتند از مسیر آب‌های شرقی مارو این محموله را به دور از چشم ماموران انتقال دهند.

این فرمانده مرزبانی با اشاره به اینکه مزربانی در محدوده آب‌های هرمزگان از فعالیت بالایی برخوردار است، ادامه داد: در رابطه با این محموله نیم میلیون لیتری تعداد هفت نفر دستگیر شده‌اند و برای سیر مراحل قانونی به مراجع مربوطه تحویل داده شده‌اند.

فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت: متاسفانه قاچاقچیان با هدف تامین منافع شخصی و آگاهانه سبب بروز و وارد آمدن خسارات بالایی بر دارایی‌ها و سرمایه مملکت می‌شوند کما اینکه نیروهای حاضر در حوزه‌های استحفاظی مربوطه با اشراف کاملی که از وضعیت کنونی دارند در حد توان و امکان جلوی آن‌ها را گرفتند.

دهکی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به حساسیت و موقعیت ویژه ۱۴ جزیره هرمزگان افزود: در حال حاضر پایگاه‌ها و پاسگاه‌های ساحلی و جزایر از آمادگی بالایی برای انجام عملیات‌ها برخوردارند که این نشان از عزم همیشگی نیروهای مرزبانی برای صیانت از منابع و امنیت مملکت دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.