×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۱۵ خرداد , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Monday, 5 June , 2023
برجام سرانجامی ندارد با مردم صادق باشید

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اختلاف ما با آمریکا و اروپایی‌ها مبنایی است و متقابلا آن‌ها هم همینطور. آمریکایی‌ها معتقدند ما از اصول مان دست برداریم در حالی‌که ما به دنبال آن هستیم، آن‌ها از رفتار زیادی خواهانه و قلدرمابانه‌شان دست بردارند، ما که نمی‌توانیم از اصول انقلابی‌مان دست برداریم

این روزها اخبار ضد و نقیضی از مسئولان باب آخرین وضعیت برجام به گوش می‌رسد. عده‌ای از پیشرفت در مذاکرات می‌گویند در مقابل نیز عده‌ای از پایان بی‌سرانجام آن می‌گویند
در این خصوص محمود احمدی بیغش معتقد است اختلاف ما با آمریکا و اروپایی‌ها مبنایی است و متقابلا آن‌ها هم همین‌طور. آمریکایی‌ها معتقدند ما باید از اصول مان دست برداریم، در حالی‌که ما به دنبال آن هستیم آن‌ها از رفتار زیادی‌خواهانه و قلدرمابانه‌اش دست بردارد ما که نمی‌توانیم از اصول انقلابی‌مان دست برداریم چون در ذات تعهدات دینی ما است.
محمود احمدی بیغش در خصوص آخرین وضعیت برجام گفت: برجام سرانجامی ندارد. برجام به بن‌بست رسیده است و به همین خاطر خبری از آن نیست. دولت تلاش خود را می کند اما برجام در این چند سال به شکلی پرورش پیدا کرده است که بخشی از زندگی مردم شده است. مردم ناخودآگاه برجام را در رفتار و زندگی خود شریک می‌کنند؛ به طور مثال می‌گویند این خانه را بخر، دیگری می‌گوید ببینیم برجام چه می‌شود و این موارد نشان می دهد برجام ناخودآگاه با زندگی مردم عجین شده است. اگر واقعیات برجام را به مردم بگوییم آن‌ها تکلیف خود را می‌دانند؛ بیاییم و بگوییم برجام به سرانجام نخواهد رسید و به بن بست رسیده است و آن وقت می‌فهمند چه باید کنند.
وی از همراهی تیم مذاکره کننده حسن روحانی در کنار تیم فعلی گفت:‌ تیم آقای روحانی هر کاری که می‌خواست انجام دهد داده بود. اتفاقا فکر می کنم اهدافی که آنان به دنبالش بودند با اهداف تیم ابراهیم رییسی متفاوت است و من این را قبول ندارم.
وی افزود:‌ اختلاف ما با آمریکا و اروپایی‌ها مبنایی است و متقابلا آن‌ها هم همینطور. آمریکایی‌ها معتقدند ما از اصول مان دست برداریم در حالی‌که ما به دنبال آن هستیم، آن‌ها از رفتار زیادی خواهانه و قلدرمابانه‌شان دست بردارند، ما که نمی‌توانیم از اصول انقلابی‌مان دست برداریم چون در ذات تعهدات دینی ما است و ما برای آن در طول ۴۳ سال هزینه داده‌ایم. آمریکا و اروپا هم یک کشور استکباری و به دنبال منافع خود هستند منافع آن‌ها هم این است که ما کوتاه بیاییم.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا مشکل اصلی، تحریم‌های سپاه است گفت: خیر. این بهانه است. هر چیزی را که آمریکایی‌ها بگویند بر فرض محال انجام دهیم آن‌ها بهانه دیگری می‌آورند که به قول حضرت آقا آن‌ها حد توقف ندارند آنها فقط می‌خواهند خوار شدن و وابسته شدن مردم ایران را ببیند. همان‌طور که در ۵۰ سال قبل انقلاب بود، بحث سپاه بهانه است.
محمود احمدی بیغش در پایان از تعامل با کشورهای شرقی گفت: روابط با کشورهای شرقی مشکلات را حل میکند. هر کشوری که با ما تعامل داشته باشد مشکلی ندارد ما باید اول به خودمان متکی باشیم و بعد با تمام دنیا البته به جز آنان که به رسمیت نمی‌شناسیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.