×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Monday, 16 May , 2022

ناموفق بودن شورای شهر ایلام در معرفی شهردار برای این شهر و رد صلاحیت گزینه‌های معرفی شده و اختلافات موجود بین اعضای شورای با عناوین”اکثریت” و”اقلیت”، درگیری لفظی و فیزیکی در جلسات این شورا و نارضایتی مردم از عملکرد شورا، “حسن بهرام نیا” استاندار ایلام، را به واکنش وا داشت و با تشکیل جلسه اضطراری برای سامان وضعیت به اعضای شورای شهر ایلام فرصت یک هفته‌ای داد تا نسبت به انتخاب شهردار اقدام کنند.

حمید مجیدی با اعلام این خبر و تائید اولتیماتوم استاندار ایلام اظهار داشت: طی جلسه‌ای وبا حضور استاندار ایلام مقرر شد اعضاء شورای شهر در فرجه یک هفته ای اقدام به تعیین شهردار کنند.
عضو شورای شهر ایلام و نماینده شورا در کمیسیون ماده ۱۰۰گفت‌: به رغم فرصت ابلاغی اعضاء اکثریت شورا ی شهر ایلام تا کنون در راستای تحقق فرصت داده شده اقدامی نکرده و انتخاب شهر دار ایلام کماکان در بلاتکلیفی است.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا گزینه‌های معرفی شده برای شهرداری ایلام با مخالفت مواجه می‌شوند بیان داشت: معرفی گزینه‌های ستاره دار و فاقد صلاحیت برای تصدی منصب شهردار باعث این وضعیت و هدر رفت عمر شورا و خدمات شورائیان به مردم است.

ناتوانی شورای شهر ایلام در ایجاد پیوستگی و همبستگی و وحدت و هم‌داستانی و اختلافات فی مابین آنان در انتخاب شهردار ایلام و اتمام فرصت قانونی معرفی شهردار برای این شهر، ایلام را با مشکلات عدیده ترافیکی، خدمات شهری مواجه کرده است و انتقادات فرآوان مردمی را به وجود آورده است.

مردم از ورود استاندار ایلام برای حل این مشکل خرسند اما از استاندار ایلام می‌خواهند در صورت عدم تمکین شورای شهر ایلام به انتخاب شهردار برای این شهر و و استمرار روند کنونی که مصالح عمومی را به خطر انداخته است  به قائم مقامی برابر قانون عمل  و شهردار را انتخاب کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.