×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Tuesday, 7 December , 2021
نظام اسلامی ما خود را درقبال خانواده زندانیان مسئول و متعهد می‌داند

رییس سازمان زندان‌ها با تأکید بر رأفت اسلامی در قبال مجازات مجرمین و متخلفین گفت: ما نگاه اصلاحی و تربیتی به زندانیان داریم و از آنان حمایت می‌کنیم اما بازهم حساب زندانی از حساب خانواده‌های‌شان جداست چراکه معتقدیم حتما خانواده زندانیان بی‌تقصیرند بنابراین نظام اسلامی خود را نسبت به این خانواده‌ها مسئول می‌داند.

به گزارش اقتصاد کلان به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، محمدمهدی حاج‌محمدی که این روزها درحال بازرسی و بازدید از زندان‌های خوزستان قرار دارد، طی گفتگویی با برنامه خبر سیمای استانی خوزستان درباره روند پیگیری موضوعات مرتبط با زندان‌های این منطقه گفت: به برکت سفر ریاست محترم قوه قضاییه به استان خوزستان در روزهای گذشته تلاش‌ها و اتفاقات خوبی درحال انجام است چراکه موضوع زندان و زندانی از مباحث حائز اهمیت در نگاه ریاست محترم قوه قضاییه محسوب می‌شود.
وی افزود: آزادی ۳۵۸ زندانی واجد الشرایط ازجمله این اتفاقات است. از این تعداد ۳۴ نفر تحت عنوان مجرمان جرایم غیرعمد به‌واسطه کمک‌های خیرین و مردم توسط ستاد دیه آزاد شده‌اند و بقیه مددجویان نیز از طریق ارفاقات قانونی با نگاه مساعد مقامات قضایی، آزادی‌شان حاصل شده است.

*حساب زندانیان از خانواده‌های‌شان جداست

رئیس سازمان زندان‌ها در ادامه گفت: امروز شاهد برگزاری جشن ازدواج ۱۴ زوج جوان بودیم که متأسفانه پدران یا مادران آنان هم‎اکنون در زندان هستند اما تلاش شد با کمک مردم و خیرین عزیز خوزستانی جهیزیه کاملی تقدیم این زوجین شود.
وی اذعان داشت: ما نگاه اصلاحی و تربیتی به زندانیان داریم و از آنان نیز حمایت می‌کنیم اما بازهم حساب زندانیان از حساب خانواده‌های‌شان جداست چرا که معتقدیم حتما خانواده زندانیان بی‌تقصیرند بنابراین نظام اسلامی خود را نسبت به این خانواده مسئول و متعهد می‌داند.
حاج‌محمدی با اعلام اینکه پدر یا مادر زندانی برخی از زوجین که ما جشن ازدواجشان را با کمک و اعطای جهیزیه برگزار کردیم، از محکومین امنیتی هستند، گفت: این نوع جرائم به هیچ وجه مانع از کمک‌ها و مساعدت‌های نظام اسلامی به فرزندان این نوع زندانیان نمی‌شود. همین این احساس مسئولیت مردم عزیز خوزستان است که حقیقتا جای تحسین دارد.

*خیرین و همه مردم وارد میدان عمل شوند

وی همچنین تأکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون توانسته‌ایم ۱۰ هزار بسته معیشتی را تقدیم خانواده‌های زندانیان کنیم که ارزش این کمک‌ها بالغ ۵ و نیم ملیلیارد تومان بوده است. امروز همگی باید در قبال آسیب‌های اجتماعی، به مسئولیت خودمان واقف باشیم و بدان عمل کنیم.
رئیس سازمان زندان‌ها بر نقش عموم مردم در حمایت از خانواده زندانیان تصریح کرد و گفت: زندانیان و پشیبانی از خانواده‌های آنان، فرصت مناسبی است تا آحاد مردم و مسئولین در رابطه با مسئولیت اجتماعی خود ایفای نقش کنند و وارد میدان عمل شوند.