×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Monday, 10 May , 2021
عضو فراکسیون دیپلماسی مجلس: ظریف خطایی راهبردی مرتکب شد / حاج قاسم مولفه بزرگ قدرت برای نظام است‌

عضو فراکسیون دیپلماسی مجلس شورای اسلامی گفت: تقابل دیپلماسی و میدان یک مسئله انحرافی است که همواره در بحبوحه زمان انتخابات تلاش دارد در بستر قدرت بماند و با ایجاد دوگانه‌های کاذب سعی می‌کند تا افکار عمومی را دچار خطا کند.

احمد راستینه در گفت‌وگو با خبرنگار در شهرکرد، در رابطه با انتشار فایل صوتی وزیر امور خارجه، اظهار داشت: این فایل حاوی چند مسئله مهم است، اول اینکه اگر این اسناد محرمانه بوده چرایی دسترسی افرادی برای بازنشر آن بسیار حائز اهمیت است.

 عضو فراکسیون دیپلماسی مجلس شورای اسلامی افزود: سال‌های متمادی است که مقام معظم رهبری در رابطه با نفوذ در دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف به کرّات صحبت کرده است و به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست که در مرکز ملی استراتژیک ریاست جمهوری شبکه‌ای از نفوذ وجود داشته باشد به گونه‌ای که به راحتی اسنادی فاش شود.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان با اشاره به مسئله دوم، گفت: آنچه در این فایل‌های صوتی در خصوص بحث تقابل دیپلماسی و میدان مطرح شد اساسا یک مسئله انحرافی است که همواره در بحبوحه زمان انتخابات تلاش دارد در بستر قدرت بماند و با ایجاد دوگانه‌های کاذب سعی می‌کند تا افکار عمومی را دچار خطا کند.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته با دوگانهِ مذاکره یا جنگ و یا دوگانه هسته‌ای و معیشت تلاش کردند تا افکار عمومی را به سمت دلخواه هدایت کنند و متاسفانه با دروغ‌پردازی‌های مکرر صحنه‌ سیاسی-اجتماعی جامعه را به نفع آنچه که جریان لیبرال غربگرا دنبال می‌کند هدایت کردند.

راستینه تصریح کرد: امروز هم به نظر می‌رسد افشای این فایل صوتی یک کار سازماندهی شده برای ایجاد دوگانه سازی‌های دروغ و کاذب در جامعه و برای تقابل گفتمان مقاومت در برابر دیپلماسی است.

 عضو فراکسیون دیپلماسی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: همه می‌دانند زمانی دیپلمات‌ها بر سر میز مذاکره موفق خواهند بود که مولفه‌های قدرت کشور به تمام معنا از آن‌ها پشتیبانی و حمایت کند و مردم خوب می‌دانند حضور شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان سرمدار دفاع از منافع ملت و مقابله با تروریسم چه مولفه قدرتی را برای جمهوری اسلامی ایران رقم زد.

تلاش مذبوحانه برای دوگانه سازی‌های دروغین و سرپوش بر ناکارآمدی ۸ ساله

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: میدان مبارزه با تروریسم و پیروزی بر داعش تکفیری، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک عنصر اثرگذار در دنیا و به ویژه در آسیای جنوب غربی به جهان معرفی کرد و سطح نقش آفرینی جمهوری اسلامی را از مرزهای جغرافیایی فراتر بُرد.

وی ادامه داد: آنچه در فایل صوتی وزیر امور خارجه منتشر شده یک تلاش مذبوحانه برای دوگانه سازی‌های دروغین و سرپوشی بر ناکارآمدی دولت در طول ۸ سال گذشته بوده است‌.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان گفت: برجام صرفا به دلیل رفع کلیه تحریم‌ها به امضا رسید اما امروز که سال‌های متمادی از امضای آن گذشته نه تنها تحریم‌ها رفع نشد بلکه با خروج ترامپ از برجام، تحریم‌های جدیدی به تحریم‌های گذشته افزوده شد.

وی ادامه داد: برجام نه تنها نتوانست خواسته‌های دولت در بحث عبور از تحریم‌ها را محقق کند بلکه موجب هدفمندتر و پیچیده تر شدن نظام تحریم‌ها شد و اما امروز با تمام این تفاسیر به دنبال برجامی در ذیل همین برجام هستند.

 راستینه با اشاره به درهم تنیدگی تحریم‌ها، عنوان داشت: تقسیم تحریم‌ها به سازگار و ناسازگار یک فریب جدی آمریکایی برای توقف حرکت جدید جمهوری اسلامی در زمینه تحقق خواسته‌های هسته‌ای است، فایل صوتی وزیر امور خارجه برای انحراف افکار عمومی، به فراموشی سپردن حافظه تاریخی ملت و آماده کردن بستر برای امضای قرارداد دیگری برای محدودسازی هسته‌ای کشور بدون برداشتن کلیه تحریم‌ها است.

 عضو فراکسیون دیپلماسی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح تقابل دوگانه مذاکره و میدان، بیان داشت: این طرح یک بازی شکست خورده‌ای است که در دوره‌های مختلف، جریان غربگرا در کشور تلاش کرده تا از این موضوع استفاده کند و افکار عمومی را به این واسطه منحرف سازد و یقینا این بار وزیر امور خارجه خطای راهبردی مرتکب شد.

 تلاش دولت بر جایگزین‌سازی ناکارآمدی با بزرگ کردن نقش تحریم‌ها در اقتصاد کشور 

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان تصریح کرد: علاوه بر اینکه این فایل مذاکراتی تهدیدات جدی در افشای برخی از مسائل را در عرصه بین‌المللی رقم زده، نشان دهنده یک حرکت از پیش شکست خورده در دوگانه سازی جامعه است‌.

وی افزود: ملت ایران فهمیدند که دولت با شرطی سازی اقتصاد، حواله دادن مشکلات به بیرون، بزرگ کردن نقش تحریم‌ها در اقتصاد کشور و عدم تمرکز بر توانمندی‌های داخلی تلاش دارد تا بر ناکارآمدی خود در حل مشکلات یک جایگزین پیدا کند‌.

راستینه با اشاره به سیاست‌های اقتصادی غلط دولت، خاطرنشان کرد: اینها سیاست‌هایی بوده که ارزش پول ملی را کاهش و تورم افسار گسیخته را بر کشور تحمیل کرده است از طرفی دیگر در طول ۱۰ ماه گذشته مقاومت‌های جدی در برابر مصوبات مجلس از خود نشان داده و این بیانگر این است که اراده‌ای برای تحرک بخشی به اقتصاد کشور ندارد.

 عضو فراکسیون دیپلماسی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: چنین سیاست‌های عملیات روانی در قبل از انتخابات قابل پذیرش نیست مزید بر اینکه طرح مذاکره در برابر میدان آن هم فرمانده رشید حاج قاسم سلیمانی که یک مولفه بزرگ قدرت برای نظام است حرکتی مذبوحانه و غیرقابل پذیرش است.

انتهای پیام

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.