دلیل قطعی مکرر برق به دلیل ضعف مدیریتی است نه ماینرهای رمزارز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران دلیل قطعی مکرر برق را در روز های اخیر ضعف مدیریتی برشمارد.همچنین به گذارش خبر گزاری اقتصاد کلان و به نقل از صدا و سیما حمید رضا صالحی به این مطلب اشاره کردند که بنا بر این بود که در سال ۵ هزار مگاوات برق وارد مدار شود که به گفته خود مقامات دولتی این میزان ۲ هزار مگاوات و به نقل از کارشناسان نیز هزار مگاوات بوده است.
همچنین وی با بیان این که ۹ تا ۱۰ هزار مگاوات در شبکه کمبود برق داریم ، گفتند که : که کمبود برق از قبل هم قابل پیشبینی بود و ما نیز به سرمایه گذاری های جدید در این حوزه تایید کرده بودیم.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران هم اشاره کردند که: در پیک مصرفی برق در فصل تابستان ۶۰ هزار مگاوات مصرف انرژی ثبت شده بود. که کمبود ۱۰ هزار مگاواتی برق در شرایط کنونی یعنی ما در مقایسه با پیک مصرف هم اکنون حدود ۱۶ درصد کمبود در شبکه برق‌رسانی داریم.
همچنین صالحی جا به جایی و انتقال تعمیرات نیروگاه از فصول زمستان به بهار را یکی دیگر از عوامل کاهش تولید برق در شبکه کنونی بر شمرد و افزود: هم اکنون ۴ نیروگاه در فرایند تعمیرات قرار گرفته اند که بر همین اساس که حدود ۲ هزار مگاوات با این نوع تعمیرات کاهش یافته است البته پیش بینی می شود تا ۱۵ روز آینده برق تولیدی این نیروگاه ها وارد مدار شوند

وی ادامه دادند: یکی دیگر از دلیل قطعی مکرر برق امسال به دلیل کاهش بارندگی ها نیروگاه های برق آبی برق زیادی با آن چنانی را نخواهند داشت این در حالی است که در فصل های با بارندگی خوب، قادر خواهد بود ۴ هزار مگاوات برق در این نیروگاه ها تولید کنند.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران با بیان این که مراکز استخراج رمز ارز ها حداکثر هزار مگاوات مصرف برق خواهند داشت گفتند : برای کمبود برق آن را به مراکز استخراج رمز ارز ها ربط داده شوند درست نیست بلکه باید با پیش بینی به موقع ، سرمایه گذاری های لازم در حوزه تامین برق انجام خواهند شد.

و در آخر صالحی افزود : همچنین قرار است بر این اساس نیروگاه در اختیار دیگر وزارتخانه‌ها از جمله وزارت نفت نیز برای کمک تأمین برق کشور وارد شبکه سراسری شوند که امید می‌رود بخش کمبود برق در شبکه جبران شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.