×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Monday, 14 June , 2021
جمعی از گروه‌های سیاسی کشور از “آیت‌الله رئیسی” برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دعوت بعمل آوردند

جمعی از احزاب و گروه‌های سیاسی با صدور پیام‌های جداگانه‌ای از “آیت الله رئیسی” برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دعوت کردند.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد کلان، با توجه به اینکه کمتر از ۳۵ روز دیگر تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است، احزاب و گروه‌های سیاسی کشور در قالب سازوکارهای انتخاباتی خود، به دنبال رسیدن به یک نامزد واحد می‌باشند، اما ‌‌تا امروز شور و هیجان انتخابات در جامعه دیده نشده و برخلاف دوره‌های قبل نه‌تنها مردم بلکه جریانات و نامزدهای احتمالی نیز وضعیت مشخصی ندارند و سردی خاصی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را فراگرفته است، اما با وجود این‌که تنور انتخابات هنوز گرم نشده است، تعداد زیادی از شخصیت‌های سیاسی  به‌صورت رسمی و یا غیررسمی اعلام نامزدی کرده‌اند. 

با عنایت به فرارسیدن زمان نام نویسی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، احزاب و گروه‌های سیاسی در سطح ا‌ستان‌ها از آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی برای حضور در انتخابات دعوت کرده‌اند.

دعوت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب سیستان و بلوچستان

 شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان سیستان و بوچستان با صدور نامه‌ای که نسخه‌ای از آن برای دفتر استانی تسنیم ارسال شده، از آیت‌الله رئیسی جهت حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ دعوت کرد. متن نامه به شرح زیر است: همانطور که مستحضر هستید ملت شریف ایران در آستانه انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری ۱۴۰۰ قرار دارد. انتخاباتی که به لحاظ ویژگی‌های خاصش می‌تواند سرنوشت انقلاب اسلامی را به نحوی رقم بزند که تاکنون هیچ انتخاباتی در تاریخ جمهوری اسلامی نظیر آن را تجربه نکرده است.

در حالی که کشور عزیز اسلامی‌مان در معرض تهدیدات جدی اقتصادی-ناشی از عملکرد نامحرمان لیبرال‌مسلک غربزده- قرار دارد اما امیدها و فرصت‌های بسیار کم‌سابقه‌ای نیز در مقابل ملت عزیز ایران وجود دارد که استفاده از این شرایط برای اوج‌گیری ایران اسلامی به سمت قله‌های بلند پیشرفت و عزت نیازمند حضور یک نیروی جهادی معتقد به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلابی، ضدفساد و عدالت‌طلب، مردمی و حامی توده‌های مستضعف، با عزم پرتلاش، معتقد به استقلال کشور و با تقوا در مسند قوه اجرایی کشور است.

بنا بر نظر اینجانبان حضرتعالی به جمیع جهات، دارای ویژگی‌هایی هستید که ملت عزیز ایران می‌تواند با طیب خاطر مسئولیت قوه مهم مجریه را در این برهه حساس و تاریخی بر دوش شما قرار دهد و به سمت غایت مهدوی انقلاب اسلامی با سرعت به پیش رود.

بر لزوم حضور حضرتعالی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ فواید و دلایل بسیاری ذکر می‌شود اما یکی از مهمترین فواید-که بیش از همه کام مردم وفادار و کم‌توقع سیستان و بلوچستان شیرین می‌کند- اتفاق نظر و وحدت نظر توده‌های مردم شیعه و سنی حول محور شخصیت شما است.

لذا از حضرتعالی تقاضا می‌شود با جمع‌بندی همه جوانب امر در صورت صلاحدید با ورود به انتخابات ۱۴۰۰ ان‌شاءالله برگ‌زرینی از کارآمدی و فسادستیزی را در تاریخ انقلاب رقم بزنید تا مردم ستم‌دیده از دوست و دشمن، چون بسیاری از برهه‌های انقلاب و بهتر از آن دوران‌ها طعم عزت و اقتدار را بچشند.

دعوت احزاب و تشکل‌های سیاسی اصفهان‌

احزاب و تشکل‌های سیاسی استان اصفهان با انتشار بیانیه‌ای از آیت‌الله رئیسی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ دعوت کردند.

در این بیانیه آمده است: ایرانِ اسلامی در آستانه قرن جدید قرار دارد؛ قرنی که می‌بایست قرن تحول و دگرگونی در گام دوم انقلاب باشد. امروز تحول در نظام مدیریتی کشور به یک ضرورت تاریخی تبدیل شده است، همانطور که نسیم و رایحه تحول از دستگاه قضایی وزیدن گرفته و موجب امیدواری و نشاط مردم شده است.

انتظار افکار عمومی و جامعه علمی کشور این است که آهنگ تحول در همه نهادها و ساختارها جریان پیدا کند و تبدیل به گفتمان عمومی و مسلط در تمام سطوح حکمرانی شود؛ چرا که بررسی علمی ساختار مدیریتی کشور نشان می‌دهد که جبران عقب‌ماندگی در حوزه‌هایی نظیر اقتصاد و معیشت مردم، مبارزه همه‌جانبه با فساد، استقرار عدالت و گسترش شفافیت و کارآمدی نهادها نیاز به تحول عمیق و ساختاری دارد که قلب آن نظام مدیریتی و اجرایی کشور است. امروز نظام مدیریتی و اجرایی کشور نیازمند یک جراحی صحیح و عالمانه است که طبیب آن را مردم در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ انتخاب خواهند نمود.

در ادامه این بیانیه آمده است: با توجه به اهمیت این موضوع برای انقلاب و ایران عزیز و همین‌طور اقبال چشمگیر مردم برای حضور آیت الله رئیسی در عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ، نویسندگان این بیانیه با توجه به دلایل ذیل خواهان حضور ایشان در عرصه انتخابات پیش رو هستند:

۱٫هرگونه تغییرات مهم و تعیین‌کننده در نظام جمهوری اسلامی در بستر حضور یک دولت قوی و در رأس آن یک مدیر قوی، با مشارکت رأی بالا و انسجام عمومی در سالهای پیش رو امکان پذیر خواهد شد. با توجه به مدیریت قوی آیت‌الله رئیسی در دستگاه قضا، شخصیت اجماع‌ساز و اقبال افکار عمومی به ایشان، حضور چنین شخصیت ممتازی می‌تواند بسترساز شکلگیری دولت قوی و انسجام اجتماعی در آینده شود.

۲٫تحلیل نظرسنجی‌های ماه‌های اخیر و پیش‌بینی تحولات آینده نشان می‌دهد که با توجه به اشتیاق عمومی برای حضور حضرت آیت‌الله رئیسی در عرصه انتخابات، عدم حضور کاندیدای برجسته و مورد قبول مردم مانند ایشان می‌تواند منجر به کاهش احتمالی مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری شود، و در مقابل، حضور ایشان تضمینی برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو است؛ چرا که مشارکت حداکثری مردم با انتخاب اصلح می‌تواند پایه‌های نظام را بیش از پیش مستحکم سازد.

۳٫دشمنان ایران اسلامی در پی آن هستند که در دوره آینده ریاست جمهوری، ریلگذاری کشور به سمت غرب را تثبیت کنند؛ این موجب دغدغه و نگرانی دلسوازان جامعه است، چرا که تجربه هشت ساله گذشته نشان داده است که این روند نه تنها عقب‌ماندگی کشور در حوزه‌های مختلف را جبران نکرده بلکه آن را تشدید خواهد کرد. حفظ استقلال و عزت ملی و باور به توانایی مردم با استعداد ایران و ظرفیتهای بی‌نظیر داخلی در کنار تعامل مثبت با دنیا و به دور از وابستگی و دلبستگی می‌تواند آیندهدرخشانی را برای مردم رقم بزند. حضور آیت الله رئیسی می‌تواند تضمین کننده اجرای این نگاه راهبردی در آغاز قرن جدید باشد.

۴٫امروز کارآمدی دستگاه اجرایی کشور به دغدغه تمام مردم تبدیل شده است. مقوله کارآمدی در نظام اسلامی از ارکان اصلی مشروعیت حکومت محسوب می‌شود. این در حالی است که بررسی برنامه‌های توسعه در طول دوره‌های شش‌گانه نشان می‌دهد که متأسفانه دولتها به دلیل عدم هماهنگی با سیاستهای کلی نظام موفق به اجرای صحیح سیاستها و مسیر پیشرفت لازم برای جمهوری اسلامی نشدند و با اصالت دادن به بیرون و شرطی ساختن اقتصاد کشور، کارآمدی نظام اجرایی کشور را با اختلال مواجه ساخته و موجب به هدر رفتن منابع کشور شده‌اند. با توجه به این مهم
و همینطور تجربۀ مدیریتی آیت الله رئیسی در مجموعۀ آستان قدس رضوی و دستگاه قضا نشان می‌دهد که شخصیتی چون ایشان می‌تواند با مدیریت قوی و پیگیر برای حفظ منافع ملی، کارآمدی نظام اداری را ارتقا داده و امید و اعتماد مردم به سیستم اجرایی کشور را بهبود بخشد.

۵٫نویسندگان این متن از دغدغه حضرت آیت‌الله رئیسی برای عینیت‌بخشی به اصول تحول قضایی نظیر مبارزه با فساد، گسترش شفافیت، عدالت الکترونیک و هوشمندسازی دستگاه قضا، گسترش آزادی، دفاع از حقوق عامه نظیر مبارزه با خصوصی سازی های غیراصولی و دسترسی آسان مردم به عدالت و خدمات قضایی بر مبنای برنامۀ پنج سالۀ سند تحول قضایی مطلع هستند و اقدامات انجام شده، در حال انجام و اقداماتی که باید در آیندۀ نزدیک صورت گیرد، را با حساسیت و وسواس پیگیری می‌کنند. با وجود اهمیت آن مجموعه و اقدامات صورت گرفته، نکات زیر ما را بر آن می‌دارد تا بر حضور ایشان در عرصۀ انتخابات ریاست جمهوری تأکید نماییم:

الف: همانطور که مقام معظم رهبری اخیرا فرمودند نسبت قدرت و اختیارات قوه قضاییه نسبت به قوه مجریه شاید کمی بیشتر از صفر نسبت به صد باشدلذا سطح تأثیرگذاری قوه مجریه بر سرنوشت کشور و پیشرفت آن بسیار فراتر از قوه قضائیه است؛ زیرا عموم سیاستها و تصمیم‌گیریهای کشور در قوه مجریه انجام می‌شود، در حالی که قوه قضائیه صرفاً وظیفه برخورد با تخلفات را بر عهده دارد. برای خشکاندن ریشۀ فساد و تحول ساختاری در نظام مدیریتی کشور باید بستر وقوع آن را اصلاح کرد، همانطور که اشاره شد، دستگاه اجرایی قلب این تحول برای جراحی عمیق به‌شمار می‌رود.

ب: بنابراین مقدمه تحول ساختاری در دستگاه قضا، تحول در نظام مدیریتی کشور است. اگر قوه مجریه مبتنی بر آخرین دستاوردهای بشری اصلاح و به شکل صحیح ساماندهی شود، از بسیاری از زمینه‌های بروز تخلفات و سرازیر شدن پرونده به دستگاه قضا جلوگیری به عمل خواهد آمد. لذا حضور یک فرد قدرتمند، تحول‌خواه، امین، پاکدست و آشنا به قوانین می‌تواند در کاهش چشمگیر تخلفات و جرمها در قوه مجریه بسیار موثر باشد.

ج: در رابطه با تحقق برنامه تحول در دستگاه قضا نیز ما بر آن هستیم که ایدۀ تحول در دستگاه قضا از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده بود و آیت‌الله رئیسی کارگزار برجسته این برنامه بودند که توانستند در این مدت دو ساله به خوبی آن را به پیش ببرند. لذا تحول بیش از آنکه متکی به شخص رئیس قوه باشد، بر مبنای برنامه ای است که در قالب سند تحول قضایی انتشار یافته است. بنابراین عدم حضور ایشان در این جایگاه به معنای تعطیلی برنامۀ تحول نیست، بلکه به معنای همه‌گیری آن در نظام حکمرانی کشور ( قوۀ قضائیه، قوۀ مجریه و قوه مقننه) است و آن شخصی که در جایگاه رئیس دستگاه عدلیه قرار می‌گیرد، با همان کارآمدی و انگیزۀ خدمترسانی برنامۀ تحول را ادامه خواهد داد.
با توجه به استدلالات فوق، ما جمعی از تشکل های سیاسی استان اصفهان اکیداً از آیت‌الله رئیسی دعوت می‌کنیم که برای اعتلای کشور و انقلاب در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ورود پیدا کنند و با همان رویکرد تحولی، زمینه سازکارآمدی نظام اجرایی کشور و شکل‌گیری ایران قوی در گام دوم انقلاب شوند.

امضا کنندگان: جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی استان اصفهان / جمعیت یاران انقلاب اسلامی استان اصفهان / انجمن روزنامه نگاران مسلمان استان اصفهان /  ‌کانون دانشگاهیان ایران اسلامی شاخه اصفهان ‌/ جمعیت فدائیان اسلام استان اصفهان/ عدالت طلبان ایران اسلامی (استان اصفهان)/جبهه وحدت ملی استان اصفهان/جنبش اصلاحات انقلابی استان اصفهان/جمعیت اسلامی فرهنگیان عدالت خواه استان اصفهان/جامعه جوانان متحد اسلامی استان اصفهان/ مجمع بصیرت افزایی اصفهان/جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی استان اصفهان/حزب تمدن اسلامی ایرانی استان اصفهان / مجمع نخبگانی جوانان ایران اسلامی استان اصفهان

دعوت شورای ائتلاف استان مرکزی

در آستانه انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان مرکزی در نامه‌ای خطاب به ریاست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خواستار درخواست از آیت الله رئیسی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری شد.

شورای ائتلاف استان مرکزی در این نامه با اشاره به اهمیت قوه مجریه در کشور اظهار داشت: همان طور که در بیانات امام  خامنه‌ای(مدظله العالی) آمده است قوه مجریه به سبب قدرت تاثیر بر تمام ارکان داخلی و خارجی نظام اسلامی از اهمیت بالایی در کشور برخوردار است و در صورت استقرار دولتی مقتدر و انتخاب رئیس جمهوری انقلابی که روحیه خدمتگزاری و کارنامه روشنی در خدمت به مردم با خصوصیت مهم پاکدستی و فسادستیزی نیز داشته باشد انتظار آن می‌رود تا این روزهای تلخ که بر اثر سوء تدبیر و نگاه به خارج به جای تکیه بر توان داخلی، خسارات جبران ناپذیر بر کشوری پهناور و اقتصاد نظام اسلامی و معیشت مردم به بار آورده است جای خود را به روشنایی، وسعت رزق مردم و  اقتدار بیشتر در عرصه بین المللی بدهد.

این بیانیه افزوده است: با توجه به بررسی‌های میدانی و هم‌اندیشی نخبگانی و با توجه به نظرسنجی انجام شده در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در سطح استان، مبنی بر اقبال عمومی به سمت آیت الله رئیسی برای حضور در عرصه انتخابات ریاست جمهوری و با توجه به سابقه درخشان ایشان در زمینه‌های مختلف مدیریتی با رویکرد عدالت‌محوری، هم‌اکنون که در مقام عالی قوه قضائیه خوش درخشیده‌اند حضور آیت الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری را راه برون رفت از اوضاع اسفبار کنونی و مواجهه با عوام‌فریبی غربگرایان می‌دانیم.

شورای ائتلاف استان مرکزی در این بیانیه تصریح کرده است: بدون تردید با شخصیت محبوب و مقتدر وی و اینکه ایشان تنها فردی هستند که می‌توانند با ایجاد اجماع، وحدت و همدلی در میان نیروهای جریان‌ها و کنشگران سیاسی زمینه را برای ایجاد تحول در اداره کشور و حل مشکلات مردم به ویژه در حوزه‌های اقتصادی و معیشتی را فراهم کرده و امکان بهره‌گیری از همه کاندیداها و عناصر فعال، انقلابی، فداکار و جهادی در مجموعه وسیع دولت وجود دارد و در این راه از همه ظرفیت‌های نیروهای معتقد به نظام و انقلاب استفاده خواهد شد.

این بیانیه عنوان کرده است: ضمن احترام به تک تک کاندیداهای جبهه انقلاب، از محضر حضرتعالی درخواست می‌شود از  آیت‌اله رئیسی برای ثبت نام به عنوان یکی از نامزدهای ریاست جمهوری و ایجاد یک دولت کریمه در راس نظام جمهوری اسلامی پیش رو  دعوت بفرمایید، باشد که توفیق خدمات بی شائبه افزونتر  ایشان مورد رضایت خداوند منان قرار گیرد. 

دعوت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب کرمانشاه‌

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کرمانشاه در نامه‌ای به آیت‌الله رئیسی درخواست کرد که با جمع‌بندی همه جوانب امر، در صورت صلاحدید با ورود به انتخابات ۱۴۰۰ برگ زرینی از کارآمدی و فسادستیزی را در تاریخ انقلاب رقم بزند.

در نامه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کرمانشاه آمده است: آگاه هستید که در چه برهه خاص و حساسی قرار داریم؛ از سویی در کشور با وفور استعدادها و توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها مواجهیم که در صورت بهره‌گیری و استفاده درست بر هر مشکل فائق می‌آیند و از جهتی با دشمنانی که به ضعیف‌ترین دوران خود در چند دهه گذشته رسیده‌اند.

شورای ائتلاف کرمانشاه با اشاره امید واهی دولتمردان به مذاکرات تأکید کرده است: دولتمردان کشور را بگونه‌ای اداره کرده‌اند که بر سر گنج، به رنج گدایی مبتلا گشته‌ایم؛ حضرات دولت، چشم بر خود بسته و چشم عنایت به کدخدا گشاد نموده‌اند. چه ننگی از این بالاتر که اگر ایران ایالتی از ایالات آمریکا بود استقلال عمل دولتمردانش بیش از دولتمردان کنونی بود و چه غصه‌ای از این بالاتر که اوضاع کشور و انقلاب بجایی رسیده است که دولتمردانش همه دردها را از واشنگتن و درمان‌ها را هم از آنجا می‌جویند؟

در ادامه این نامه آمده است: امروز بار دیگر در آستانه انتخاباتی سرنوشت‌ساز قرار داریم تا بتوانیم این تصویر کریه را از چهره حکمرانی کشور برداریم اما مع‌الاسف بسیاری از بزرگان و مدعیان انقلابی‌گری نه تنها از سال ۹۲ و این ۸ سالی که بر ملت رفته است درس نگرفته‌اند بلکه بگونه‌ای سخن می‌گویند و عمل می‌کنند که به ذهن می‌آید کمر بر تکرار سال ۹۲ و افتخار بر خلق چنان فتح الفتوحی محکم بسته‌اند!

این نامه می‌افزاید: می‌دانیم حضرتعالی در قوه قضاییه برنامه‌ای بلند مدت دارید و قطعاٌ حضور در آن سنگر نیز می‌تواند خدمات بی‌نظیری را به بار آورد اما بدون تعارف در برهه کنونی، ضرورت‌های کشور و برخی منیت‌های مدعیان انقلاب بگونه‌ای است که بسیار بیم آن می‌رود که دولت سوم روحانی تکرار شود و بدون شک اگر این ناکارآمدی عریان تکرار گردد بعید است مجالی برای جبران آن نباشد.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب کرمانشاه با اشاره به شیوه مدیریت انقلابی آیت‌الله رئیسی آورده است: خواهشمندیم با جمع‌بندی همه جوانب امر، در صورت صلاحدید با ورود به انتخابات ۱۴۰۰ برگ زرینی از کارآمدی و فسادستیزی را در تاریخ انقلاب رقم بزنید تا مردم ستم دیده از دوست و دشمن، چون بسیاری از برهه‌های انقلاب و بهتر از آن دوران‌ها طعم عزت و اقتدار را بچشند.

دعوت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب همدان‌

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان با ارسال نامه‌ای‌‌ از آیت الله ‌رئیسی رئیس قوه قضائیه برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دعوت کرد.

در این نامه آمده است:  اکنون که شرایط ویژه‌ای در آستانه انتخابات‌های ۱۴۰۰ بر کشور حاکم است و دشمنان داخلی و خارجی از هیچگونه تلاشی برای انحراف افکار عمومی، تفرقه‌افکنی و توطئه در قالب‌های مختلف برای تضعیف نظام مقدس جمهوری اسلامی و میراث شهدا دریغ نمی‌ورزند با وضع موجود سکان بسیار مهم قوه مجریه و ریاست جمهوری آینده باید به کسی سپرده‌ شود که با التزام عملی بالا به ولایت مطلقه فقیه کشتی ایران اسلامی را با همه اقتضاعاتش به ساحل توانایی و آرامش رهنمون باشد.

لذا با توجه به جایگاه و اهمیت قوه مجریه و ریاست جمهوری که می‌تواند در حوزه‌های مختلف  اقتصادی، سیاسی، مدیریتی و فرهنگی کشور اثرگذار وچاره‌ساز باشد و از طرف دیگر با توجه به نظرسنجی انجام شده در شورای ائتلاف  نیروهای انقلاب اسلامی در سطح کشور، مبنی بر اقبال عمومی به سمت حضرت  آیت الله رئیسی جهت حضور ایشان در عرصه انتخابات ریاست جمهوری و با توجه به سابقه درخشان ایشان در زمینه‌های مختلف مدیریتی با رویکرد عدالت‌محوری، هم اکنون که در مقام عالی قوه قضائیه خوش درخشیده‌اند.

خواهشمند است نسبت به درخواست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان همدان دیار ۸هزارشهید سرافراز با پرچمداری حبیب حرم شهید سردار حاج حسین همدانی، مبنی بر حضور حضرت آیت الله رئیسی درعرصه انتخابات ریاست جمهوری‌؛ اقدام و در این خصوص پی‌گیری و مدیریت لازم را مبذول فرمائید.

دعوت شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی ‌خراسان شمالی

شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی در خراسان شمالی و چند گروه مردمی از مردم برای حضور پرشور در انتخابات و آیت الله رئیسی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دعوت کردند.

شورای وحدت نیرهای انقلاب اسلامی در خراسان شمالی که چندی پیش حضور خود در فرایند انتخابات ۱۴۰۰ را علنی کرده است٬ در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه٬ اعلام کرد: استحضار دارید قوه مجریه به سبب جایگاهی که در قانون اساسی دارد از  اهمیت بالایی در کشور برخوردار است. در شرایط فعلی، استقرار دولتی انقلابی و انتخاب رئیس جمهوری با روحیه خدمتگزاری و فسادستیزی که کارنامه روشنی در پیگیری منویات مقام معظم رهبری، خدمت به مردم و پاکدستی داشته باشد، ضرورتی انکارناپرپذیر است.

در ادامه این درخواست آمده است: اعتقاد داریم  با استقرار دولت مستضعفان و پابرهنگان و آشنا به مشکلات کشور و معتقد به درون زا بودن مسیر پیشرفت کشور،  سوء تدبیرها پایان خواهد یافت و امید به آینده ای روشن و اقتدار بیشتر نظام در عرصه بین المللی گسترده خواهد شد.

شورای وحدت نیروهای انقلاب تاکید کرده است: بدون شک جبهه انقلاب و نیروهای دلسوز نظام در شرایط فعلی بیش از هر زمان دیگری به وحدت و اجماع گفتمانی نیاز دارد و حضرتعالی توان ایجاد این اجماع ضروری را بین نیروهای انقلاب دارا هستید و از طرفی برخورداری از سرمایه رای ۱۶ میلیونی در انتخابات گذشته و محبوبیت و مقبولیت ناشی از رفتار انقلابی تان در نزد آحاد جامعه امکان استقرار دولت اسلامی را بیش از پیش فراهم کرده است.

در ادامه این نامه آمده است: صمیمانه از حضرتعالی درخواست می‌نماییم با استعانت از شهدا و امام شهداء جهت یاری رهبری معظم انقلاب و مردم صبور  در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ثبت نام نمایید. یقین داریم با پشتیبانی آحاد مردم و مشارکت ستودنی و حداکثری آنها، زمینه برای تشکیل یک دولت جوان و انقلابی فراهم است.

جمعی از طلاب٬ دانشجویان و نیروهای جبهه مردمی انقلاب اسلامی استان خراسان شمالی هم در بیانیه‌ای ضمن اعلام درخواست جدی از مردم برای حضور پرشور در انتخابات ۱۴۰۰ و گرم کردن تنور انتخابات در استان٬ پویش مشارکت حداکثری و انتخابات آگاهانه را کلید زدند.

در این بیانیه آمده است: شما مردم خوب در  استان زرخیز و پر استعداد خراسان شمالی ” باب الرضا و گنجینه فرهنگ ها ” که در بصیرت، دینداری و ولایتمداری شهره خلایقید و به همین سبب رهبر فرزانه و حکیم دردانه انقلاب، این دیار زنده و پرجوش را ” گنجینه معرفت ها ”  نام نهاد. در این برهه سرتاسر تلاطم و پر از حساسیت، فرصت را مغتنم شمرده و به استحضار می رسد٬ در راستای ادای مسوولیت‌های دینی و اجتماعی و با عنایت به نزدیکی دو انتخابات مهم و سرنوشت ساز پس از مدت ها رایزنی و همفکری، جمعی از فعالان فرهنگی اجتماعی و سیاسی استان که جای خالی “جریان پویش انقلابی و مشارکت حد اکثری” را احساس کرده بودند، بر آن شدند  تا به عون و نصرت الهی و در سایه امید به همدلی و همراهی شما نیکوسیرتان، پویشی مردمی را  ایجاد و سازمان دهی نمایند.

جوانان و طلاب جهادی خراسان شمالی تاصریح کردند: اینک مفتخریم که در ایام روز جهانی قدس که یادگار بی نظیر خمینی کبیر (ره) است با اعلان موجودیت این جریان انقلابی، اعلام داریم به عنوان فرزندان این بوم و بر، در کنار شما خوبان و همه فرهیختگان و نخبگان، تشکل‌ها و جریان‌های همسو با آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و همه آنان که دل در گرو تحقق بخشی اهداف متعالیه اسلام عزیز و منویات امامین انقلاب دارند و برای این مردم نجیب و شریف دل می‌سوزانند و تمام هم و غمشان به جای سهم خواهی، تامین منافع و مصالح مردمی است، با همه تواضع و اخلاص ایستاده‌ایم .

پویش مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ اعلام کرده است: امید داریم که در سایه ترویج ارزش های انقلابی و دینی و روشنگری‌های عالمانه و منصفانه زمینه سپرده شدن مصادر امور در دولت آینده به شایستگان مومن و انقلابی، معتقد و کاردان، امین و پرکار و حاضر در همه عرصه‌های میدانی٬ علمی، فرهنگی،  دیپلماسی فعال بین المللی و… را فراهم سازد تا این روزهای پر مخاطره و اوضاع نابسامان معیشتی و اقتصادی ملت، در سایه عمل جهادی و مردم باور و با بهره‌گیری درست از تجربه دیگر ملت‌ها؛ تبدیل به حلاوت ناشی از حسن انتخاب و همراهی در ارتقای ملک و ملت گردد .

در پایان این بیانیه آمده است: امیدواریم در انتخابات ۱۴۰۰ دولتی روی کار بیاید که بایسته‌های نظام اسلامی و معنای سپردن کارها به  نسل‌های جوان و شایسته را به خوبی می فهمد و هنر ماندگار سازی تراث عظیم ملت ایران را که در نتیجه مجاهدت های اسطوره هایی کم نظیر چون حاج قاسم سلیمانی‌ها حاصل شده است  به منصه ظهور می‌گذارد و از این طریق زمینه‌های تحقق تمدن نوین اسلامی و ظهور دولت یار را مهیاتر می‌سازد.

دعوت شورای ائتلاف گلستان

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گلستان هم با توجه به در پیش بودن اولین انتخابات ریاست جمهوری در گام  دوم انقلاب اسلامی و اهمیت فوق‌العاده‌ این انتخابات در سرنوشت ملت انقلابی و قهرمان ایران اسلامی، علاوه بر برشمردن ویژگی گزینه اصلح، از حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی برای حضور در این دوره از انتخابات دعوت کرد.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تأکید کرده است: با توجه به قانون اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جایگاه ریاست جمهوری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند به عنوان بازوی اصلی ولایت مطلقه‌ فقیه و مجری قانون اساسی، نقش به‌سزایی در پیشبرد اهداف مقدس انقلاب اسلامی داشته باشد.

این شورا معتقد است: پس از فراز و نشیب‌هایی که در گام اول انقلاب اسلامی پشت سر گذاشتیم و با توجه به رویکرد غربگرایانه‌ و منش اشرافی دولت‌های یازدهم و دوازدهم، رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای  بارها بر ضرورت روی کار آمدن دولت جوان و حزب‌اللهی تاکید داشته‌اند. البته معظم‌له در تبیین معنای این فرمایش خود فرمودند: “من معتقد به تکیه‌ی به نیروهای جوانم… منتها اینکه ما می‌گوییم در مدیریت‌ها از این‌ها استفاده بشود، معنایش این نیست که نسل قبلی را به‌کلی بشوریم بگذاریم کنار! نه، بر حسب اقتضاء یک‌جا مدیریت یک جوان و یک‌جا مدیریت یک فرد مجرب و کارکشته…” فلذا با عنایت به جایگاه مهم ریاست جمهوری، وجود یک فرد مجرب و کارکشته و در عین حال برخوردار از نشاط جوانی، در اولویت قرار دارد.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به معرفی برخی ویژگی‌های کاندیدای اصلح اعلام کرد: یکی از شاخص‌های مهمی که مقام معظم رهبری درباره‌ جایگاه ریاست جمهوری مطرح فرمودند، “ضد فساد بودن” رئیس جمهور است و در شرایطی که مردم ما از وجود مفاسد گوناگون در دستگاه‌های دولتی رنج می‌برند، لازم است فردی فسادستیز در راس قوه‌ی مجریه قرار گیرد تا بار دیگر سطح اعتماد عمومی به کارگزاران نظام ارتقا یابد.

این شورا تأکید کرده است: با توجه به اینکه افراد متعددی از نیروهای جریان انقلابی، برای نامزدی ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده‌اند، به نظر می‌رسد ضرورت دارد شخصیتی پا به این عرصه بگذارد که بتواند انسجام حداکثری نیروهای انقلاب را تضمین کند و سایر نامزدهای محترم نیز آمادگی حمایت از او را داشته باشند. به نظر می‌رسد بهترین گزینه‌ای که می‌تواند واجد همه‌ شاخص‌های مزبور باشد، کسی نیست جز حضرت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی که بحمدالله پشتوانه‌ مطالبه‌ عمومی بدنه‌ مردمی جریان انقلابی را نیز به همراه دارد.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گلستان از شورای مرکزی خواسته تا در خصوص دعوت از این شخصیت شایسته، توانمند، انقلابی، فسادستیز، کارآمد، مردمی و ولایتمدار هرچه زودتر اقدام کنند.

انتهای پیام

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.